Muzyczna mata Słoneczny Dzień do zabawy dla niemowląt TinyLove

Słoneczny Dzień muzyczna mata edukacyjna z interaktywnym muzycznym słoneczkiem

W magazynie - wysyłka w 24h


Stan: nowy

Producent: Tiny Love

145.00 zł

Edukacyjna, gimnastyczna mata Słoneczny Dzień to idealne centrum zabawy dla każdego maluszka!
Liczne zabawki i właściwości Maty zachęcą dziecko do aktywności poznawczej i ruchowej Maluszka.
Mata Słoneczny Dzień jest wyposażona w następujące zabawki:
interaktywne muzyczne słoneczko
piszczek - słoneczko
ukryty kwiatek A – kuku
gryzak
grzechotka żółwik
lusterko dla zabaw na brzuszku
szeleszczące elementy
Matę Słoneczny dzień łatwo się składa i można ją zabrać w dowolne miejsce - nawet do parku. Może być również używana do przewijania dziecka
3 baterie AA/LR6 (1,5V) - nie są dołączone do zestawu 

WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW:
1- 3 MIESIĄCE

W tych najwcześniejszych miesiącach życia dziecka, zabawka, dzięki skrzyżowanym pałąkom, tworzącym zamkniętą przestrzeń, koi je i uspokaja. Kolorowe, znajdujące się w zasięgu wzroku dziecka zabawki, stymulują ten zmysł.
ZABAWA:
Spróbuj umieścić swoje dziecko w Gimnastyce dla bobasa z pałąkami Słoneczny dzień. Niektóre dzieci czują się komfortowo i są zadowolone z przebywania na macie już od pierwszych dni swojego życia, inne preferując mniejsze przestrzenie, takie jak łóżeczko, będą zadowolone z przebywania na macie dopiero od 3 miesiąca życia. Jeżeli Twojemu dziecku podoba się przebywanie na macie, umil mu czas włączając muzyczne słoneczko. Duża zabawka może skupić uwagę dziecka oraz zachęcać je do patrzenia i słuchania.

2-4 MIESIĄCE:
Gimnastyka dla bobasa Słoneczny dzień stymuluje teraz dziecko ogólnie – gdy leży na pleckach, patrzy na zawieszone zabawki, wyciąga po nie rączki, uderza w nie. Od czasu do czasu dziecko uderzy w muzyczne słoneczko, ciesząc się dźwiękami, które zabawka wtedy wyda. Leżąc na brzuszku dziecko będzie ćwiczyło podnoszenie główki: patrząc w bezpieczne lusterko i gaworząc do swojego dziecięcego odbicia, obserwując kolorowe rysunki i wiele innych wiszących znajdujących się wokół niego zabawek
ZABAWA:
- Połóż swoje dziecko na pleckach i zawieś kilka zabawek w zasięgu jego ręki, by mogło po nie sięgać i uderzać w nie. - Od czasu do czasu kładź swoje dziecko na brzuszku w innych miejscach na macie – z twarzą skierowaną do wesołych obrazków znajdujących się na niej lub do lusterka. Zachęcisz je w ten sposób do pozostania na brzuszku oraz do podnoszenia główki i obserwowania stymulujących jego rozwój elementów. - Aktywuj muzyczne słoneczko, pociągnij żabkę, zapiszcz piszczkiem itd. W ten sposób zwrócisz uwagę dziecka na dźwięki, które wydają i to, w jaki sposób działają.

4-6 miesięcy
Zmysły dziecka rozwijają się, ma ono lepszą kontrolę nad swoim ciałem, dlatego będzie mogło w większym stopniu cieszyć się i wykorzystywać możliwości, jakie daje mu Gimnastyka dla bobasa Słoneczny dzień:
- radosne dźwięki, jakie wydają zabawki i mata stymulują zmysł słuchu
- kolorowe zabawki, rysunki i lusterko stymulują zmysł wzroku
- różna faktura materiału stymuluje zmysł dotyku
- gdy dziecko leży na brzuszku i patrzy w lusterko lub na rysunki na macie, wzmacnia mięśnie ramion (rozwój całego ciała)
- gdy dziecko leży na pleckach sprawnie łapie zabawki wiszące przed nim, uderza i potrząsa muzycznym słoneczkiem, by usłyszeć dźwięki, pociąga nogę żaby i obserwuje, jak drży (rozwój ruchów precyzyjnych)
- dziecko uczy się o związku przyczyna-skutek, bierze zabawki do buzi dla dalszego poszukiwania (kojarzenie)
- od około 5 miesiąca dziecko może bawić się w A-kuku – wykorzystując lusterko, które na drugiej stronie ma uśmiechniętą buźkę lub podnosząc kwiatek, by zobaczyć, co się pod nim znajduje (pojęcie stałości przedmiotu).
ZABAWA:
- od czasu do czasu zmień pozycję zabawek, by przyciągnąć uwagę dziecka i zachęcaj je do wyciągania rączek i łapania ich.
- pokaż dziecku rysunki przedstawiające postacie i inne elementy, z którymi może się bawić na macie (np. kwiatuszek, piszczek, lusterko)
- upewnij się, że muzyczne słoneczko i inne wiszące zabawki znajdują się w odległości pozwalającej Twojemu dziecku na łatwe sięganie po nie i zabawę nimi.
6 miesięcy+
Dziecko potrafi już leżeć lub siedzieć na macie i obserwować rysunki oraz bawić się każdą zabawką albo innym elementem maty osobno. Dziecko potrafi podnosić, naciskać i ściskać zabawki lub inne elementy maty, by rozwijać swoje zmysły. Cieszą je: dźwięki, obserwowanie i wrażenia. Dziecko ćwiczy umiejętność kojarzenia – rozumienie związków pomiędzy swoimi działaniami, a skutkami, jakie one wywołują oraz pojęcie stałości przedmiotu poprzez zabawę w A-kuku.
ZABAWA:
- zdejmij pałąki i pozostaw samą matę, jako miejsce do zabawy.
- zdejmij wszystkie zabawki z pałąków i daj je dziecku osobno do zabawy, by poznawało je rączkami i wkładając do buzi.
- pokaż dziecku postacie na macie, takie jak żabka, żółwik. 

 Masa z opakowaniem: 1.073 kg
Wymiary opakowania: 630 x 35 x 690 mm

Zdjęcia: